Veri kaybı

Veri kaybı
105 - Sorun Giderildi

Veri kaybı

Depolanan verilerin fiziksel ya da mantıksal tabanda normal yollarla erişilemez hale gelmesi veri kaybı olarak değerlendirilmektedir..

Veri kaybı nedir?

Depolanan verilerin fiziksel ya da mantıksal tabanda normal yollarla erişilemez hale gelmesi veri kaybı olarak değerlendirilmektedir.

Veri Kaybı Neden olur?

Dosya sisteminin silinmesi veya hasar görmesi, Formatlama veya dosyaların silinmesi, Dosyalarda dahili bozulmalar olması, Veri depolama ortamının fiziksel olarak bozulması ya da hasar görmesi gibi durumlar veri kaybına sebep olurlar.

Çözümü Nedir?

Veri kurtarma yapılır.

Veri kurtarma Nedir?

Herhangi bir şekilde erişilemez hale gelmiş, silinmiş, bozulmuş ya da kaybolmuş ve normal yöntemlerle ulaşılamayan verilerin özel yöntemlerle geri getirilmesi olayına veri kurtarma denir.

Veri kurtarma nasıl yapılır?

Veri depolama ortamlarının fiziksel olarak hasar görmesi durumunda yedek parça, özel cihazlar ve özel temiz ortam gerekebilmektedir. Mantıksal yapı hasarlarında , yeniden bölümlemelerde, formatlarda ve silinmelerde ise çoğu zaman ancak birim veri alanı yani sektör tabanlı detaylı ve uzun çalışmalarla veriler gerçekçi ve doğru bir şekilde elde edilebilmektedir.